Christ The Redeemer - Roman Catholic Church, 98 South 2nd Ave., P.O. Box 924, Manville, NJ 08835 Phone: 908-725-0072
REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE (CZĘŚĆ DLA MĘŻCZYZN) ENDICOTT, NY.

W dniach 21-23 kwietnia odbyły się rekolekcje dla mężczyzn. Pierwsze takie rekolekcje miały miejsce w ubiegłym roku pod przewodnictwem O. Marcina. W tym roku z pomocą O. Marcinowi przyszła grupa pięciu mężczyzn, którzy po przeżyciu ubiegłorocznych rekolekcji, tym razem w nowej roli głosili katechezy i dzielili się doświadczeniem Boga w swoim życiu. Oto świadectwo jednego z uczestników…

O rekolekcjach małżeńskich dowiedziałem się od mojego brata gdyż nie jestem parafianinem Christ the Redeemer, Manville, NJ. Muszę przyznać, że kiedy usłyszałem o trzy dniowych rekolekcjach od razu stwierdziłem, że to nie dla mnie! Zachęty do udziału ze strony brata a później bratowej nie przynosiły żadnych rezultatow. „Trzy dni…, cały weekend…” – myślałem – „co ja będę tam robił?”. To na pewno nie dla mnie szczególnie, że nigdy nie byłem nawet na jedno dniowych rekolekcjach, nie mówiąc już o trzy dniowych! Tak minęło parę dni i znowu usłyszałem o rekolekcjach, lecz mój opór, aby nie jechać, nieustępował. Decyzje podjąłem praktycznie w sekundzie mówiac “okay jade!”. Sam nie wierzyłem że się zgodziłem, lecz w duchu czułem się tak jakby moja decyzja była nieodwracalna, stanowcza, chociaż wiedział o niej tylko mój brat! Tego samego dnia poinformawałem osobiście O. Marcina o moim uczestnictwie w rekolekcjach i tak się zaczęło…

Piątek rano tuż przed wyjazdem szybkie sprawdzenie czy wszystko zostało spakowane i wyjazd do Endicott. Po niecałych 3 godzinach jesteśmy na miejscu. Jest nas razem 18-nastu, oczywiście sami meżczyźni. Miejsce jest położone w lesie, w sasiedztwie znajduje się parę stawów. Nie spodziewałem się eksklusywnego hotelu, a to co zastałem było bardzo wystarczajace i lepsze patrząc z perspectywy czasu! Każdy z nas otrzymał własny pokój w którym znajdowało się łóżko, biurko i lampka. Może brzmi to jak „tylko trzy rzeczy” ale uwierzcie mi, nic więcej nie potrzeba! Tuż obok naszych pokoi znajdowała się kaplica w której często spotykaliśmy się podczas rekolekcji.

Całe rekolekcje są do końca przemyślane i świetnie przygotowane. Nie ma czasu się nudzić ani marudzić. Nikt się nie wywyższa i nikt nie jest poniżany. Wspólne modlitwy, katechezy i rozmowy o Bogu dają mi uczucie jednosci. Mimo różnicy wieku wszyscy borykamy się ze swoimi słabościami o ktorych podczas tych rekolekcji rozmawiamy. Nie chcę zdradzać szczegółów, lecz czas rekolecji dla mnie to czas w którym mogłem się zatrzymać i naprawdę zastanowić się nad swoim życiem. Katechezy które dane mi było wysłuchać otworzyły mi oczy i serce. Nigdy nie spodziewałem się że ja, jako katolik, wychowany w wierze od dziecka, który co Niedzielę chodzi do kościoła i modli się codziennie, tak mało wie o Bogu! Do tej pory wydawało mi się że skoro nie jestem jakimś złym człowiekiem i nikomu nie wyrzadziłem jakiejś większej krzywdy, to mam zagwarantowane miejsce w niebie! Rekolekcje uświadomiły mi że jedyne gwarantowane miejsce to mam tam, gdzie nikt z nas nie chce się znaleźć!

Osobiście, dla mnie trzy dniowe rekolekcje to jeden z lepszych czasów w moim życiu. Nie spodziewałem się że odczuję bliskość Boga tak, jak to odczułem tam, wśród moich 17-stu braci w Endicott. Teraz to wiem, że to Pan mnie wezwał i nakłonił do wyjazdu, a ja tylko spełniłem Jego wolę.

Witek (Pennsylvania)
MASS AND DEVOTIONS

----------
SATURDAY EVENING:
CTK 4:30 pm English
SH 6:00 pm English
SUNDAY:
SH 7:00 am Polish
CTK 8:30 am English
SH 8:30 am English
SH 10:00 am English
CTK 10:30 am English
SH 11:30 am Polish
HOLY DAYS ANTICIPATED EVENING MASS:
SH 6:00 pm English
HOLY DAYS:
CTK 7:00 am English
SH 11:00 am English
CTK 6:00 pm English
SH 7:00 pm Polish
WEEKDAY MASSES:
CTK 7:00 am M - F English
SH 8:00 am M,T,Th,S Polish
SH 11:00 am M,T,Th,S English
SH 7:00 pm W,F Polish
NOVENA TO OUR LADY OF PERPETUAL HELP:
SH 11:00 am Tuesday English
SH 7:00 pm Wednesday Polish
CONFESSION:
SH 6:30-7:00pm Wednesday & Friday
SH 11:30-12:30pm Saturday
4:45-5:45 pm  Saturday
CTK 3:30-4:15 pm Saturday


*SH Sacred Heart Church
98 South 2nd Ave.
Manville, NJ
*CTK Christ the King Church
211 Louis Street
Manville, NJ 08835COMING UPPRAYER INTENTIONS OF THE HOLY FATHER ENTRUSTED TO THE APOSTLESHIP OF PRAYER FOR THE YEAR 2017

APRIL

Young People. 
That young people may respond generously to their vocations and seriously consider offering themselves to God in the priesthood or consecrated life.


FROM THE PASTOR’S DESK

HAPPY EASTER dear Friends!
With our celebration of Easter, we proclaim “Christ is risen,” and call each other and the world to renew our hope. That call to hope is actually a very daring invitation. Who are we, then, to proclaim hope? How do we dare to say that there is a reason for hope? Our response is simple, and our conviction is firm. We have come to know Jesus, the Risen Christ. We have come to know Jesus in his word and in his sacraments. We have known him in each other, in the faces of those whom we love and in the faces of the poor and marginalized. Our knowledge of him has brought us before his cross on which he destroyed sin and death. Our knowledge of him has brought us to stand before him as the Risen One who breathes the new life of the Spirit into those who believe in him.
We dare to hope, because the eternal Word of God dared to take our flesh and passed through death to new and glorious life. He opened the way for us to embrace eternal life. And so we dare to hope and, even more, dare to share that hope with a wounded struggling world.
Let us continue to grow in love for the Lord every day and pray for one another as we together journey to an ever deeper faith and reawaken faith in those whose faith is in slumber.  May our faith and confidence in the Risen Christ will bless this world with the renewed hope that it desperately needs.
In the Risen Lord Jesus,

Our God is a God of justice, but also a God of mercy. Through the blood of Jesus, God's mercy is available to us now. It is up to us to decide to accept it. We don't want to be camping out in "Sin Forest" when judgment time comes.

© 2017 - Christ The Redeemer Parish
last updated: 06.28.2015