Rekolekcje Małżeńskie (część dla mężczyzn) Endicott, Ny.

Po raz trzeci Parafia redemptorystów z Manville zorganizowała rekolekcje dla mężczyzn. W dniach 20-22 kwietnia grupa 20 mężczyzn wyjechała razem z o. Marcinem do Endicott, NY, by tam przeżyć spotkanie z Chrystusem. Trzech doświadczonych uczestników, którzy uczestniczyli w poprzednich dwóch turach, pomagało w rekolekcjach głosząc katechezy i dzieląc się doświadczeniem wiary. Jeden z uczestników rekolekcji tak opisuje swoje rekolekcyjne przeżycia:

Gdy zapisałem się na rekolekcje to nie trakrowałem tego zbyt poważnie. Myślałem, wyjazd z chłopakami, fajna zabawa. Nigdy nie byłem na rekolekcjach i nie wiedziałem co oczekiwać. Pójdziemy parę razy do kościoła a wieczorem ognisko i zabawa. Pakując się wziąłem karty, komputer a nawet myślałem o wzięciu piwa.

Po rozpakowaniu pierwszy posiłek, modlitwa, rozmowa i dopiero wtedy zrozumiałem jak bardzo się myliłem co do tych rekolekcji. Karty, piwo, komputer nie były potrzebne. Czas był tak zorganizowany że nawet nie myślałem o tych rzeczach.

Podczas rekolekcji poznałem fajnych ludzi, nauczyłem się jak zacząć się modlić. Miałem czas żeby zastanowić się nad swoim życiem, co robię źle i jak zacząć to naprawiać. Postaram się w najbliższej przyszłości pojechać tam żeby kontynuować swoją "naprawę".

Te rekolekcje pomogły mi spojrzeć na świat z innej perspektywy, zauważyć te dobre strony i na nich się skoncentrować. Udało mi się zbliżyć do Boga. Polecam każdemu skorzystanie z rekolekcji. Rekolekcje można porównać do naładowania własnych baterii aby mieć siłę żeby iść z Bogiem i stawić czoło każdego dnia.

Inter-Works.com
last updated: 01.27.2019